• Sauny - GALERIA Designerskie sauny
    Producent saun - firma TAPIS.PL oferuje najwyższej jakości sauny dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Asortyment obejmuje sauny fińskie, sauny parowe, sauny solne oraz sauny infrared.
    http://www.tapis.pl/sauny/kabiny-do-sauny/

  • Baseny - GALERIARelaks w basenie
    Na gorące, upalne dni polecamy hiszpańskie baseny ogrodowe. Solidna konstrukcja i wysokiej klasy materiały gwarantują możliwość ich wieloletniego użytkowania.

O saunach suchych i solnych

Sauna
Sauna


Jedna z pierwszych saun, w tamtej to wilgotność przeważnie nie przekracza 10%. Jej temperatura zaś waha się od 70 do chociażby 100 stopni Celsjusza.

Zwykle bywa to nieduże pomieszczenie, w jakich ławki układa się schodkowo. Ze względu na ciężkie warunki panujące w pomieszczeniu powinno się przestrzegać wszystkich zaleceń ośrodka oferującego jej usługi. 30 minut przed wejściem do sauny powinno wziąć się zimy prysznic i drobiazgowo osuszyć. Krople wody na powierzchni skóry mogą parzyć użytkowników. Zaleca się korzystanie z tej formy sauny raz w tygodniu, gdyż bywa wydolnościowym wyzwaniem do organizmu.

Dzięki niej skóra nagrzewa się wysoce prędko uwalniając pot. Niska wilgotność powietrza nie wywiera pomimo to większego wpływu na układ oddechowy. Jednak regularne odwiedzanie tej sauny w znaczący metoda poprawia wydolność i krążenie. Głównym jej atrybutem bywa jednocześnie doskonałe oczyszczanie organizmu z toksyn i wysoki stopień rozluźnienie umysłu.

W Polsce taki gatunek sauny najsystematyczniej bywa stosowany w Aquaparkach, mało popularna, ze względu na duże ograniczenia przy korzystaniu.

Wypadkową powstania sauny suchej bywa sauna solna – działająca na podobnych zasadach co sucha, pomimo to jej ściany tworzą płytki z soli kamiennej. Wysoka temperatura powoduje lekkie parowanie soli, która w niezły metoda wpływa na organizm. Dzięki temu powoduje głębokie oczyszczenie skóry i dróg oddechowych. Skóra wydala jednocześnie nadmiary łoju, pozbywamy się jednocześnie zalegających soli i spalamy tkankę tłuszczową.

Bardzo ważnym bywa by zachować podobne kroki, gdy na przykład przy korzystaniu z sauny suchej, gdyż ich specyfika bywa wysoce podobna. Tu jednocześnie bywa niziutka wilgotność, wysoka temperatura. Sauny solne w Polsce są popularne właśnie dzięki oczyszczającym właściwościom.