• Sauny - GALERIA Designerskie sauny
    Producent saun - firma TAPIS.PL oferuje najwyższej jakości sauny dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Asortyment obejmuje sauny fińskie, sauny parowe, sauny solne oraz sauny infrared.
    http://www.tapis.pl/sauny/kabiny-do-sauny/

  • Baseny - GALERIARelaks w basenie
    Na gorące, upalne dni polecamy hiszpańskie baseny ogrodowe. Solidna konstrukcja i wysokiej klasy materiały gwarantują możliwość ich wieloletniego użytkowania.

Jak poprawnie używać sauny

Sauna
Sauna

Przed wejściem do sauny:

1.Nie powinno się chapnąć żadnych posiłków (ok. 1-2 przed), spożywać alkoholu, ani żadnych środków odurzających (szczególnie przyspieszających krążenie – np. Kokaina). By przyspieszyć pocenie możemy wypić szklankę herbaty lub soku owocowego.
2.Powinno się jednocześnie wypróżnić.
3.Zmyć makijaż, takim bardziej jeżeli masz nieprzepuszczający powietrza podkład. Powinno się wziąć jednocześnie niedługi prysznic – naprzemiennie zimną i gorącą wodą. Dokładnie osuszyć się i poczekać 10 minut. Osuszanie posiada kluczowe znaczenie przy saunie suchej, dokąd krople wody poddane wysokiej temperaturze parzą.
4.Ogrzej stopy, drobiazgowo osusz włosy, do własnej wygody załóż wyłącznie ręcznik

W saunie
Jedno wejście powinno trwać 5-15 minut. Limit na dzień to do 30 minut. Wiele osób tworzy to w dwóch cyklach 10-15 minut przed pracą i 15 minut po pracy. W Finlandii, dokąd sauny istnieją elementem kultury, przebywa się w cyklach 3x10 minut. Tygodniowy limit to: 1/tyg. do pociech od 3 do 12 lat,2-3/tyg. do dorosłych.
Przebywając w saunie nie możemy spijać napojów, spożywać posiłków, ani używać z kremów itp. Nie powinno się jednocześnie przebywać w saunie, jeżeli wcześniej nadużyło się alkoholu.
Po rozpoczęciu kuracji w saunie, układamy się w wygodną pozycję najlepiej leżącą. Odczekując 2-3 minuty, po pojawieniu się intensywnego pocenia, przystępujemy do masażu ciała. Wykonujemy go oburącz. Po wymasowaniu całej powierzchni ciała wracamy do pozycji leżącej (lub siedzącej gdy na przykład wygodniej) i odpoczywamy do momentu w którym poczujemy, iż nie możemy dłużej już siedzieć. Gdy odczujemy dyskomfort wychodzimy, ażeby nie przegrzewać organizmu.
Pamiętaj, iż nie na początku organizm musi się oswajać się do warunków sauny, toteż początkowe kąpiele trwają nie dłużej aniżeli 10 minut.

Po wyjściu z sauny
1.Zimny prysznic, rozpoczynając od nóg, przechodząc w górę. Dobrym sposobem bywa wykonywanie dodatkowych ćwiczeń, jakie poprawią krążenie. Muszą istnieć one pomimo to spontaniczne, nie wymuszone. Nie korzystamy z mydeł i żeli, wysuszają one skórę i usuwa naturalne substancje ochronne.
2.Powinno się odpocząć od 10 do 20 minut, by organizm nabrał równowagi. Można chociażby się przespać pozwoli to na całkowitą regenerację organizmu.
3.Po każdym wyjściu z sauny, uzupełniamy płyny pijąc sok warzywny lub wodę mineralną. Możemy zjeść osolony posiłek.
4.Po ostatnim w tygodniu skorzystaniu z sauny, powinno się nasmarować się balsamem, lub olejkiem.